اخبار و مقالات صناملک
X
رتبه بندی این مطلب:
3/8
869 بازديد
اندیشه به سمت ملارد- پایین تر از تالار قصر داریوش-املاک صناملک

تکنیک‌ های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا

تکنیک‌ های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا

تکنیک‌ های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا

 

 

یکی از رموز داشتن فضای سبز زیبا و منحصر به فرد در پاسیو و حیاط ، استفاده از تکنیک های نورپردازی حیاط است. اگر به خوبی فضای باز را نورپردازی کنید، زیبایی آن را دوچندان خواهید کرد.  خرید و فروش باغ ‌ویلا در شهریار توسط تیم حرفه ای صناملک قابل اجرا است.

صناملک در ادامه متن راهکارهای جذاب را برای زیباتر شدن باغ ویلاها برای شما همراهان عزیز ارائه می دهد.

 

 

آب نماها را نورانی کنید

نورپردازی آب نما می تواند آن را بسیار زیباتر از چیزی که هست، جلوه دهد.

 

 

 

آباژورتان را بیرون قرار دهید

اگر می خواهید قسمتی از حیاط یا پاسیو که به نشیمن اختصاص داده اید را روشن کنید، می توانید از آباژور استفاده کنید. آباژورها نور ملایمی دارند و برای ایجاد یک فضای دنج در گوشه حیاط و پاسیو عالی هستند.

 

 

 

از چراغ آویز در نورپردازی حیاط استفاده کنید

چراغ های آویز فقط مخصوص دکوراسیون داخلی منزل نیستند. شما می توانید آن ها را بیرون از منزل هم نصب کنید. البته این کار به سیم کشی احتیاج دارد. می توانید چراغ ها را از درخت آویزان کنید.

 

 

 

از شمع ها کمک بگیرید

اگر به دنبال ایجاد روشنایی موقت هستید و دوست دارید فضا گرم و صمیمی به نظر برسد، شمع روشن کنید. تعداد زیادی شمع با جاشمعی که جلوی خاموش شدن آن ها را بگیرد می توانند فضای روشن و جالبی در حیاط یا پاسیو ایجاد کنند.

 

 

 

نقطه ای نورپردازی کنید

با بهره گرفتن از لامپ های کوچک می توان به نورپردازی نقطه ای پرداخت. می توانید لامپ ها را در لبه پله ها و سکوها کار بگذارید یا در سطح زمین نصب کنید.

 

 

 

به فضای حیاط بافت دهید

با استفاده از تکنیک های نورپردازی می توان به فضا بافت داد. شما می توانید منبع روشنایی را جایی قرار دهید که نور آن با تابش بر گیاهان روی زمین یا دیگر سطوح سایه های بافت دار درست کند.

 

 

 

پلکان را با فانوس تزیین کنید

اگر حیاط شما دارای پله است، می توانید سطح آن ها را با نور فانوس روشن کنید. تعدادی فانوس روی پله ها قرار دهید و مسیر را به این شکل روشن نمایید.

 

 

 

درخت ها را غرق نور کنید

ایده نورانی کردن درخت ها با وصل کردن لامپ نیز جالب است. با استفاده از سیم کشی و نصب لامپ روی قسمت های مختلف درختان می توانید یک فضای سبز نورانی را تجربه کنید.

 

 

 

فانوس مراکشی را امتحان کنید

فانوس های مراکشی زیبایی خاصی دارند و برای دکوراسیون نشیمن های کوچک حیاط و پاسیو نیز بسیار جذاب هستند. شما می توانید از این فانوس ها جهت تزیین و روشن کردن فضای مورد نظرتان بهره بگیرید.

 

 

کنده های نورافشان داشته باشید

سطح داخل یک کنده درخت را خالی کنید و شکاف های کوچکی روی بدنه آن ایجاد نمایید. سپس می توانید با قرار دادن لامپ یا فانوس در زیر آن ها کنده های نورانی داشته باشید.

 

 

 

گلدان های نورانی برای نورپردازی حیاط تهیه کنید

برای زیباتر کردن فضای سبز حیاط و پاسیو به دنبال گلدان هایی باشید که بدنه نورانی دارند این گلدان ها فضای سبز و گیاهان شما را بسیار زیباتر نشان خواهند داد.

 

 

 

مسیر ورودی را روشن کنید

بهتر است مسیری که از سمت درب حیاط به طرف ورودی منزل تعریف شده است را همیشه روشن نگه دارید. برای این کار می توانید از نصب چراغ در دو طرف مسیر استفاده کنید.

 

 

 

نورپردازی خطی اجرا کنید

می توانید به جای نصب چراغ ها به صورت نقطه ای و منفرد از نورپردازی خطی استفاده کنید. آن دسته از لامپ ها و منابع روشنایی که شکل خطی دارند، برای نورپردازی لبه ها و مسیرها بسیار مناسب هستند.

 

 

 

تکنیک های مدرن نورپردازی حیاط را به کار بگیرید

نورپردازی مدرن، عموما با استفاده از تعریف سطوح روشن با نصب منبع روشنایی به صورت مخفی انجام می شود. شما می توانید با نور مخفی و استفاده از سطوح مات، تکنیک های مدرن را به اجرا بگذارید.

 

 

 

ورودی را شاخص در نظر بگیرید

اگر می خواهید منزل شما از بیرون زیباتر به نظر برسد، بهتر است ورودی را شاخص در نظر بگیرید. اجرای نورپردازی منحصر به فرد و قوی در ورودی می تواند به زیباتر به نظر رسیدن منزل شما کمک کند.

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر
دی ان ان