X
اندیشه به سمت ملارد- پایین تر از تالار قصر داریوش-املاک صناملک

خرید باغ هکتاری در شهریار

منطقه خوش آب و هوای شهریار واقع در غرب تهران که به نگین سر سبز آن مشهور شده؛ با جمعیتی بالغ بر 745 هزار نفر یکی از پر جمعیت ترین شهرستان های تهران است. کشاورزی و باغداری از سال ها پیش تا به امروز شغل اصلی مردم این شهرستان بوده است و میوه های خوش طعم و با کیفیت از تولیدات خاص باغ های آن می باشد. شهرستان شهریار شامل بخش ها و شهر های صبا شهر، شاهد شهر، وحیدیه، باغستان، فردوسیه، اندیشه و خود شهریار است. فاصله منطقه شهریار از مرکز آن تا مرکز تهران حدود 42 کیلومتر است و به طور تقریبی 45 دقیقه زمان می برد. به عبارت دیگر طی مسافت فاصله از خروجی تهران تا ورودی شهریار با ماشین فقط 20 دقیقه طول می کشد. این شرایط به اضافه موارد دیگر منطقه شهریار و خرید باغ هکتاری در شهریار را  به منطقه ای پر طرفدار بدل کرده است. 

خرید باغ هکتاری در شهریار

فروش باغ هکتاری در شهریار 

این روز ها خرید باغ هکتاری در شهریار متقاضی و خواهان زیادی دارد که عمده دلیل آن ها همان گونه که عنوان شد خوش آب و هوایی و خرمی این منطقه است. البته این نوع خرید ها که غالبا با پرداخت هزینه بالایی همراه است باید از دلایل محکم تری برخودار باشد تا خرید باغی در ابعاد هکتاری را مقرون به صرفه کند. خوشبختانه این دلایل منطقی در مورد خرید باغ هکتاری در منطقه شهریار وجود دارند که صاحبان سرمایه را به خرید این نوع باغ ها ترغیب کنند. در مناطقی از شهریار مانند کردزار، والفجر، تیسفون، امیریه و ... قیمت ها مناسب است. این مناطق همچنین امکانات رفاهی مناسبی نیز دارند اگر چه در صورت نیاز به امکاناتی مانند درمانگاه و داروخانه و رستوان باید به مرکز شهریار مراجعه کرد که البته با توجه کوتاهی فاصله بین مناطق، بیش از 5 الی 10 دقیقه وقت نمی گیرد. 

قیمت باغ هکتاری در شهریار

اگر چه در نگاه  اول به نظر می رسد قیمت ها در مناطق مختلف تفاوت چندانی با هم ندارند اما واقعیت این است که قیمت هر ملک با توجه به ویژگی هایش با ملک دیگر تفاوت دارد. بنابراین باید حدود قیمت ها و عوامل موثر بر قیمت را دانست تا مشخص شود برای خرید باغ هکتاری در شهریار به طور حدودی چه قیمتی را باید پرداخت. متراژ و موقعیت جغرافیایی باغ در منطقه یکی از عوامل موثر بر قیمت باغ است. داشتن انواع انشعابات اعم از آب و برق و گاز و تلفن دیگر عامل تاثیر گذار است. بعضی باغ ها ممکن است سند نداشته باشند که همین مورد باعث تفاوت قیمت آن ها با باغ های سند دار می شود. عاما موثر دیگر نوع درختان میوه باغ ها است. و اما عامل مهم دیگری که اختلاف قیمت زیادی را میان باغ ها رقم می زند وجود ساختمان با مجوز در باغ است.

قیمت باغ هکتاری در شهریار

ارزان ترین باغ های منطقه شهریار

بعضی مناطق شهریار مانند شهرکوالفجر و شهرک تیسفون و کردزار در مقایسه با مناطق دیگر آن از قیمت پایین تری برخورداند. در حال حاضر با توجه به صعود و نزول قیمت باغ ها در شهرستان شهریار و نوسانات بازار، مناطق کم تعدادی وجود دارند که دارای امکانات رفاهی مناسب، انشعابات لازم،  موقعیت خوب و همین طور امنیت بالا باشند. در محدوده شهر شهریار مناطق بکه، قجر آباد، ترپاق تپه و ... از مناطقی هستند که در آن ها نسبت به دیگر نقاط عرضه و تقاضا زیاد است و در میان همین مناطق نیز مناطقی وجود دارند که ارزان ترین قیمت باغ ها را به خود اختصاص داده اند. از جمله این مناطق ارزان قیمت تر منطقه قجر آباد شهریار است. همان طور که گفته شد شارپی قیمت باغ ها مدام در حال نوسان است به همین دلیل اکیدا توصیه می شود جهت خرید باغ هکتاری در شهریار  به این مناطق رجوع شود.

نکات مهم در خرید باغ

به محل استقرار باغ که مهم ترین معیار سنجش میزان ارزش املاک است دقت شود. امکانات رفاهی، زیر ساخت های شهری، نزدیکی به شهر های بزرگ و همچنین دسترسی های محلی لحاظ شوند مانند شرایطی که در خرید باغ هکتاری در شهریار وجود دارد و باعث رونق این نوع خرید ها شده است. نکته مهم دیگر نوع طراحی باغ است که به جهت آزادی عمل در طراحی باغ نسبت به منازل مسکونی وجود دارد. زیرا تغییر طراحی پس از خرید بسیار دشوار و پر هزینه است. بنابراین توجه شود طراحی باغ مطابق سلیقه تان باشد. نکته بعد بحث امکانات باغ است که علاوه بر تاثیر بر قیمت از دلایل محبوبیت باغ ها می باشد. نوع سند مالکیت و یا قولنامه ریشه دار بودن و همچنین داشتن اسناد قانوی تغییر کاربری و ... نکات مهم دیگری هستند که باید در خرید باغ هکتاری در شهریار به آن ها توجه ویژه داشت.


نکات مهم در خرید باغ


منطقه خوش آب و هوای شهریار واقع در غرب تهران با جمعیتی بالغ بر 745 هزار نفر یکی از پر جمعیت ترین شهرستان های تهران است. کشاورزی و باغداری از سال ها پیش تا به امروز شغل اصلی مردم این شهرستان بوده است و میوه های خوش طعم و با کیفیت از تولیدات خاص باغ های آن می باشد. این روز ها خرید باغ هکتاری در شهریار متقاضی و خواهان زیادی دارد که عمده دلیل آن ها همان گونه که عنوان شد خوش آب و هوایی و خرمی این منطقه است. البته این نوع خرید ها که غالبا با پرداخت هزینه بالایی همراه است باید از دلایل محکم تری برخودار باشد تا خرید باغی در ابعاد هکتاری را مقرون به صرفه کند.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر
دی ان ان